تعمیر تخلیه ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌کند

خالی نکردن آب در ماشین لباسشویی دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد. در اینجا به چند دلیل اصلی آن می‌پردازیم.


پمپ تخلیه

بعضی از ماشین لباسشویی‌ها در قسمت تخلیه دارای محفظه‌ای هستند که اشیاء خارجی نظیر سکه، سنجاق، دستمال و … که ممکن است در لباس‌ها باشند را جمع‌آوری می‌کند. با انباشته شدن این اشیاء محفظه پمپ کاملا اشغال شده و مانع خروج آب می‌شود. سعی کنید ماهی یک بار این محفظه را باز و آشغال‌های درون آن را خالی کنید.

ورودی پمپ تخلیه یا شیلنگ

بسیار مشاهده شده در ورودی پمپ تخلیه و یا شلنگ خروجی اجسام کوچکی مثل جوراب، دستکش و یا اجسام کوچک دیگری گیر کرده باشند و مانع ورود آب به پمپ و یا شلنگ شوند. ماشین را خالی کنید و محفظه خروجی را بررسی نمایید.

میکروسوییچ درب

وقتی که درب ماشین لباسشویی باز باشد، میکروسوییچ عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. متعاقبا اگر این میکروسوییچ خراب باشد ماشین به مرحله تخلیه هم نمی‌رسد. با یک اهم متر میکروسوییچ را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. دقت نمایید برای تست این قطعه ماشین را از برق بکشید.

تسمه‌ی پمپ

پمپ بسیاری از ماشین لباسشویی‌های قدیمی دارای تسمه می‌باشد. با پاره شدن یا آسیب دیدن، پمپ به گردش در نمی‌آید و آب تخلیه نمی‌شود.

 

شیلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا متوجه شوید شلنگ دچار تاخوردگی، پارگی و یا خم‌خوردگی نشده باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم شلنگ را باز کرده و مطمئن شوید جسمی درون آن گیر نکرده باشد، در صورت گیر نکردن جسم در آن، شلنگ را باز و آن را تعویض نمایید.

درب ماشین لباسشویی

درب لباسشویی را بازدید کنید، اگر مشکلی برای آن پیش آمده باشد یا سوییچ آن خراب شده باشد، دستگاه دستور تخلیه آب را صادر نخواهد کرد. درب ماشین لباسشویی قابل تعمیر نمی‌باشد و سعی کنید توسط متخصص مربوطه آن را تعویض کنید.

 

سیم‌های رابط پمپ تخلیه

سیم‌های ورودی پمپ تخلیه را از آن جدا کرده و با سیم دیگری برق ۲۲۰ ولت را به آن متصل کنید. اگر پمپ شروع به کار و آب را تخلیه کرد، متوجه می‌شویم که مشکل از سیم‌ها و برق ورودی بوده است. سیم‌های رابط و اتصال سیم ها در کنتاکت‌های تایمر را به دقت بررسی کنید و اگر تمام سیم‌کشی‌ها درست بود، مشکل از گریپاژ شدن محور موتور و یا گیر کردن پروانه تخلیه می‌باشد.

 

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی در کرج

اگر ماشین لباسشویی‌تان تخلیه نمی‌کند یا هر مشکل دیگری پیدا کرده با ما تماس بگیرید تا یکی از تعمیرکاران حرفه‌ای ما برای بازدید و تعمیر ماشین لباسشویی به محل شما مراجعه نماید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (4 امتیاز, average: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *