یخچال فریزر

راهنمای استفاده صحیح از یخچال فریزر

استفاده‌ی صحیح از هر وسیله‌ی برقی خانگی و آشپزخانه بخصوص یخچال فریزر ضمن افزایش کارایی، عمر مفید آنها را زیاد کرده و نیاز به تعمیرات و هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد. در این نوشته پنج نکته اصلی برای افزایش کارآیی یخچال فریزر و ساید بای ساید را توضیح می‌دهیم تا با انجام دادن آنها مصرف انرژی شما کاهش پیدا کرده و در نتیجه هزینه قبض کمتری پرداخت کنید.

۱- تمیز کردن پشت یخچال

یخچال خود را از دیوار فاصله دهید و هرچند وقت یکبار پشت آن را گردگیری کنید زیرا گرد و خاک در کویل‌های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد جمع می‌شود و باعث می‌شود گرما به سختی از یخچال خارج شود و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف کند. برای گردگیری می‌توانید از جاروبرقی هم استفاده کنید.

 

۲- لاستیک و نوار دور درب یخچال را بررسی کنید

از یک تکه کاغذ برای بررسی لاستیک دور درب یخچال و هدر رفتن سرمای داخل آن استفاده کنید. ابتدا از بسته بودن درب یخچال مطمئن شوید و بعد از آن تکه کاغذ را بالای لاستیک دور درب یخچال قرار دهید. در صورتی که کاغذ به حرکت دربیاید باید به فکر تعویض نوار دور درب یخچال باشید که البته بر خلاف تصور عمومی کار بسیار راحتی می باشد.

 

۳- روی تمام مواد غذایی را بپوشانید

اکثر مواد غذایی دارای رطوبت هستند و در صورتی که بدون بسته بندی و یا داخل ظرف درب بسته قرار نداشته باشند باعث میشوند هوای داخل یخچال نیز دچار رطوبت شده و در نتیجه کمپرسور یخچال باید برای از بین بردن آن دو برابر کار کند.(در ضمن اکثر غذاها بوی مواد غذایی دیگر را به خود جذب میکنند که باعث می شود مواد غذایی شما بوی عجیب و غریبی بدهند!)

 

۴- غذای گرم را درون یخچال نگذارید

در صورتی که غذایی درست کرده اید ولی نمی توانید تا سرد شدن آن منتظر بمانید و شدیدا خوابتان می آید، میتوانید آنرا درون یخچال قرار دهید ولی باید توجه داشته باشید که یخچال شما باید چند برابر انرژی مصرف کند تا غذای گرم را خنک کند. پس بهترین کار این است که ابتدا صبر کنید تا غذا سرد شود و سپس آنرا درون یخچال قرار دهید تا انرژی کمتری مصرف شود.

 

۵- فضای خالی یخچال را با پارچ آب پر کنید

پر کردن فضای خالی یخچال باعث می شود که مواد غذایی درون یخچال سرد بمانند و یخچال انرژی کمتری بر سرد نگه داشتن آنها مصرف کند.

آیا روش دیگری برای کاهش مصرف انرژی و افزایش کارایی یخچال سراغ دارید؟ از طریق بخش نظرات آنرا با ما در میان بگذارید تا به این لیست اضافه کنیم.

 

 

 

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *