تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی در کرج

آموزش تعمیر عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی

در این مقاله شما را با دلایل اصلی عدم چرخش دیگ در ماشین لباسشویی آشنا می‌کنیم. این عدم چرخش دلایل زیادی درد که ما فقط پنج عامل اصلی آن را بررسی می نماییم. با بررسی موارد زیر می‌توانید علت عدم چرخش را یافته و اقدامات لازم را انجام دهید.

پاره شدن تسمه

تسمه وسیله‌ای است که پولی را به قرقره موتور وصل می‌کند تا با روشن شدن موتور دیگ را به چرخش در آورد. با پاره شدن تسمه محل اتصال دیگ و پولی قطع شده و دیگ نخواهد چرخید. عوض کردن آن با داشتن کمی تخصص کار سختی نیست و می‌توانید آن را تعویض نمایید.

استاتور یا روتور

استاتور با روتور تعامل می‌کند تا یک میدان الکترومغناطیسی قوی ایجاد کند تا دیگ را در جهت‌های مخالف به چرخش درآورد. اگر سیم‌پیچ‌ها در استاتور آسیب دیده باشند، دیگ نخواهد چرخید. سیم‌پیچ‌ها را بررسی کنید تا از خرابی آن مطمئن شوید. در این صورت سیم‌پیچ را تعویض و در صورت تعمیر شدن، آن را تعمیر کنید.

میکروسوییچ قفل درب

سوییچ درب ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن می‌باشد چرا که وقتی درب لباسشویی کاملا بسته می‌شود توسط رابط‌ها فرمان به برد صادر و از آنجا دستور چرخش دیگ اجرا می شود. این قطعه ممکن است بر اثر محکم باز و بسته شدن درب آسیب ببیند. پس از اینکه از خراب بودن آن مطمئن شدید، آن را تعویض کنید.

تایمر

در بعضی مدل‌ها خرابی تایمر باعث می‌شود که فرمان صادر نشده و دیگ به چرخش در نیاید. در این هنگام تایمر را در آورده و آن را توسط متخصص مربوطه بررسی کنید.

برد کنترل الکترونیکی

برد هر دستگاه قلب تپنده و اصلی‌ترین قسمت آن دستگاه می‌باشد. برق و شروع به کار تمام قطعات از برد دستگاه تامین می‌شود. با خرابی برد ماشین لباسشویی ناقص کار کرده و یا به طور کامل کار نمی‌کند. برد را از کنترل پنل اصلی در آورده و قطعات روی آن را چک کنید تا اگر قطعه‌ای سوخته باشد متوجه آن شوید. در بعضی مواقع با بو کردن برد نیز می‌توان به سوخته شدن آن پی برد.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی در کرج

این پنج دلیل از اصلی‌ترین دلایل عدم چرخش دیگ در ماشین لباسشویی می‌باشد، دلایل دیگری هم وجود دارد که بسیار تخصصی می‌باشد و خارج از این بحث می‌باشد. برای تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در کرج با ما تماس بگیرید.

 

خدمات ما تمیرات فوری ماشین لباسشویی در محل

اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیرات یا سرویس لباسشویی در کرج ، فردیس، ملارد ، شهریار یا اسلامشهر دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت همکاران ما برای تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه کنند و مشکل را بر طرف کنند.

 

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

 

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *