ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند؟

ماشین ظرف شوییبر خلاف تصور ما بیشینه‌ای طولانی نزدیک به ۱۶۰ سال دارد و انسان‌ها از دیرباز به فکر شستن ظرف و ظروف خود توسط این دستگاه بوده‌اند.

 

تاریخچه ماشین ظرفشویی

اولین ماشین ظرفشویی در حدود سال ۱۸۵۰ میلادی اختراع شد، اما مانند دستگاه‌های شستشوی لباس، دستگاه‌های بسیار بزرگ بودند که از انرژی بخار و منابع آب گرم برای خیساندن بسیاری از ظروف در یک زمان استفاده می‌کردند.

به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در این دستگاه بوجود آمد تا اینکه در سال ۱۹۷۰ با صنعتی شدن کشورها و سر کار رفتن خانم‌ها نیاز شدیدی به این دستگاه پیدا شد تا امروز به یکی از وسایل ضروری خانه‌ها تبدیل شده است.

همه صنایع لوازم خانگی با موضوع چگونگی جذب مشتری بیشتر، برای محصول خود مبارزه می‌کنند. برای ماشین‌های ظرفشویی، بازار همچنان در حال رشد است، زیرا میدان گسترده‌تری نسبت به سایر لوازم خانگی دارد به طور مثال ۹۹.۷ درصد خانوارهای آمریکایی و اروپایی دارای یخچال و فریزر هستند، اما تنها ۵۷ درصد، از ماشین‌های ظرفشویی استفاده می‌کنند. این درصدها برای تولیدکنندگان ماشین ظرفشویی امیدوار کننده بوده است، اما نشان می‌دهد که مشتریان بالقوه که ماشین‌های ظرفشویی ندارند، ممکن است متوجه شوند که این وسایل مزایای بیشتری نسبت به شستن ظرف‌ها نسبت به دست دارند. برای جذب مشتری‌ها، آخرین پیشرفت در ساخت ماشین ظرفشویی، گزینه بهداشتی‌سازی با چرخه حرارت بالا برای کشتن باکتری‌ها می‌باشد. کم کردن صدا، بهره‌وری انرژی، و تمیزتر کردن ظروف، ویژگی‌هایی هستند که به طور مداوم بهبود می‌یابند.

 

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

اساسا یک ماشین ظرفشویی، یک ربات است که ظرف غذای کثیف را تمیز کرده و با آب شستشو می‌دهد. انسان‌ها باید ظرف‌ها را درون آن بچینند، مواد شوینده را اضافه کنند، برنامه‌های شستشوی مناسب را تنظیم کرده و آن را روشن کنند. طبق مراحل زیر:

۱ – آب به دستگاه وارد می‌شود.

۲ – آب را به درجه حرارت مناسب می‌رساند.

۳ – مواد شوینده به طور خودکار در زمان مناسب باز می‌شود.

۴ – پاشش آب توسط جت پمپ صورت می‌گیرد تا ظروف را تمیز کند.

۵ – آب کثیف تخلیه می‌شود.

۶ – آب را دوباره پاشش می‌کند.

۷ – آب دوباره تخلیه می‌شود.

علاوه بر این، ماشین ظرفشویی‌های خود را کنترل می‌کند تا مطمئن شود همه چیز درست کار می‌کند. سنسور، دمای آب را تشخیص می‌دهد. ماشین ظرفشویی از گرمای بیش از حد و یا آسیب رساندن به ظروف جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از سنسورها می‌تواند تشحیص دهد که آیا سطح آب زیاد است یا نه و عمل‌کرد تخلیه را فعال می‌کند تا ماشین ظرفشویی را از سرریز نگه دارد. برخی از ماشین‌های ظرفشویی حتی دارای سنسورهایی هستند که می‌توانند آب پاکی از ظروف را شناسایی کنند. هنگامی که آب به اندازه کافی روشن است، ماشین ظرفشویی می‌داند که ظروف تمیز است.

 

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی

همان‌طور که در بالا هم گفتیم ماشین‌های ظرفشویی دارای مکانیسم خیلی ساده‌ای می‌باشد، تعداد اجزاء و سنسورهای موجود نسبت به دیگر لوازم خانگی کمتر است. ولی کوچک‌ترین اشکال می‌تواند در کارکرد و تمیز شسته شدن ظروف تاثیر فراوانی بگذارد. برخی مشکلات به خاطر عدم استفاده صحیح می‌باشد. ولی اگر تمام نکات را رعایت می‌کنید ولی ظرف‌ها خوب شسته نمی‌شوند و یا اصلا ماشین ظرفشویی به درسی کار نمی‌کند باید ماشین ظرفشویی توسط یک تکنسین متخصص بازدید و در صورت نیاز تعمیر شود.

گروه دیجی‌نعمیرات آماده ارائه خدمات تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی در شهر کرج می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی با ما تماس بگیرید.

 

 

 

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 امتیاز, average: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *